1 EUR  1.95583 BGN        1 GBP  2.37042 BGN        100 JPY  1.39086 BGN        1 USD  1.41696 BGN
FULLMAX Center
СПОРТ

Одесос отното №1 на плажа

футбол

След като спечели титлата в републиканското първенство по плажен футбол, отборът на "Одесос" завоюва пореден приз. Това се случи през уикенда, когато варненският тим грабна купата в турнира 'Актив бийч сокър", провел се в Аспарухово. На финала шампионите надиграха "Варненската Митрополия" със 7:5. Цели 4 попадения отбеляза звездата на тима Симеон Христов. Това му донесе и голмайсторския приз в надпреварата. За MVP пък бе избран друг от атрактивните играчи на тима Калоян Цветков.

Извън турнира бе изигран и демонстративен мач между варненските спортни журналисти и звезди от плажния футбол. "Медиите" погазиха с 6:2 своя съперник, като с тази победа си припомниха победата на "Барселона" над "Реал" (Мадрид) за първенство. Хеттрик наниза Ивайло Борисов, на два пъти се разписа Екатерин Дончев, а едно попадение за успеха реализира Николай Караколев.

Като полеви играчи започнаха Петър Дойкински, Екатерин Дончев, Николай Караколев и Ивайло Борисов и предвид факта, че нямаха смени, останаха в игра до последния съдийски сигнал. Феноменален на вратата бе Недко Петров, който с невероятен рефлекс парира няколко страхотни удара на съперника. Мачът започна по страхотен начин за журналистите, които поведоха в резултата с гол още в първите секунди на двубоя. Резултатът вървеше гол за гол, като първото полувреме завърши при 2:2.

През втората част, представителите на медиите реализираха цели 4 безответни гола, като по този начин завоюваха първа победа в демонстративен мач в плажния футбол.

04.09.2011, 13:05 Автор: Манчо Петков

Тагове: плажен футбол