Полицията излови 37 проститутки
37 лица, едно от които травестит,е задържала варненската полиция за проституция. На всички са съставени предупредителни протоколи, че подлежат на наказателна отговорност за продължително получаване на средства по нетрудов и неморален начин. Срещу 9 от лицата, сред които едното от мъжки пол са образувани бързи полицейски производства по чл. 329 от НК.
Сред тях е В. К. 23-годишна варненка, която през периода 28.04.2011 г. до 22.07.2011 г. проституирала в района на бул. “Вл. Варненчик” до автобусна спирка “Патриарх Евтимий”. На територията на Четвърто РУП е задържана Л. Елк. 19-годишна от Каменар, която проституира в района на стария път за Бургас. На същото място проституирала и З. Хюс. 23-годишна от Добри Войниково. Около 14,20 ч се установи, че П. Р. 32-годишна от плевенското село Староселци също проституира на територията на РУП – Аксаково.
По същото време и на същото място е задържана Кр. Х. 33-годишна от Варна. До момента изброените лица не са осъждани.Срещу всички тях е образувано бързо полицейско производство. Материалите са докладвани на прокурор. Взети са мерки за неотклонение “подписка”.
Останалите 4 бързи полицейски производства са срещу травестит и 3 проститутки, които “работели” само нощна смяна.
22.07.2011, 13:05 Автор: Дефакто:ВестникЪт
Тагове: варненска полиция, проститутки, арести