1 EUR  1.95583 BGN        1 GBP  2.37042 BGN        100 JPY  1.39086 BGN        1 USD  1.41696 BGN       
Reklamist.bg
СВЕТЪТ

Мубарак се моли за амнистия



Мубарак иска амнистия

Очаква се днес арабски медии да разпространят писмо от сваления преди 3 месеца президент Хосни Мубарак, в което той се извинява на всички египтяни и иска амнистия.Това съобщи арабската телевизия Ал-Арабия.

"В писмото Мубарак се извинява от свое собствено име и това на семейството си за всички престъпления срещу хората", съобщи източник от правителството.В текста Мубарак също заявява, че е готов да предаде на Египет всичките си активи. По този начин той се надява да получи амнистия, коментира Ал-Арабия.

Вчера съпругата на бившия египетски държавен глава Сюзан Мубарак се отказа от имуществото си в полза на държавата - имение в предградие на Кайро и сума от 3,4 млн. долара, разпределени в две банкови сметки. 82-годишният Хосни Мубарак подаде оставка на 11 февруари, след 18 дни на народни протести и след 30-годишно управление. Малко преди оттеглянето си той имаше сериозни здравословни проблеми, претърпя и операция. В началото на месец март бившият президент на Египет бе призован за разпит по дело за корупция. 

На 13 април главният прокурор на Египет обяви, че Хосни Мубарак е задържан за 15 дни, за да бъде разследван за корупция и злоупотреба с власт.

17.05.2011, 10:17 Автор: news.bg


Тагове: Мубарак, амнистия

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ
КОМЕНТАРИ
Няма въведени коментари
_______________________________________________________________________________
име:


коментар:


код: