БЪЛГАРИЯ
Бюджетният дефицит за 2010 е 3,2 %
![]()
Бюджетната 2010 година е приключила с дефицит на сектор "Държавно управление" от 2.27 млрд. лв. или 3.2% от брутния вътрешен продукт (БВП). Това сочат предварителните данни на Националния статистически институт (НСИ), разпространени във вторник. От института посочват, че данните за дефицита са били предоставени и потвърдени от европейската статистическа служба Евростат без резерви.
Според изискванията за членство в ЕС пределният бюджетен дефицит на страните членки е 3% от БВП. България пое ангажимента да свали дефицита в бюджета за тази година под 3%.
Основната част от дефицита в българския бюджет се формира от подсектор "Централно управление” - 1.7 млрд. лв. или 2.4% от БВП.
Следва подсектор "Социално-осигурителни фондове”– 807 млн. лева или 1.1% от БВП. Подсектор "Местно управление” отчита излишък от 248 млн. лева или 0.4% от БВП.
Според данните на НСИ външният държавен дълг на България е 11.4 млрд. лв. или 16.2% от БВП. Той е един от най-ниските в ЕС.
Според изискванията за членство в ЕС пределният бюджетен дефицит на страните членки е 3% от БВП. България пое ангажимента да свали дефицита в бюджета за тази година под 3%.
Основната част от дефицита в българския бюджет се формира от подсектор "Централно управление” - 1.7 млрд. лв. или 2.4% от БВП.
Следва подсектор "Социално-осигурителни фондове”– 807 млн. лева или 1.1% от БВП. Подсектор "Местно управление” отчита излишък от 248 млн. лева или 0.4% от БВП.
Според данните на НСИ външният държавен дълг на България е 11.4 млрд. лв. или 16.2% от БВП. Той е един от най-ниските в ЕС.
26.04.2011, 12:58 Автор: mediapool.bg
СОЦИАЛНИ МРЕЖИ
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
ОЩЕ OT БЪЛГАРИЯ





